Prowadzisz firmę? Prawie ćwierć miliona złotych może trafić do ciebie w 1 dzień

Gospodarka

Na polskim rynku działają już 3 banki, które proponują przedsiębiorcom kredyt przez internet z błyskawiczną, zautomatyzowaną obsługą. Minimum formalności zapewniają: ING Bank Śląski, mBank oraz bank specjalizujący się w dedykowanych firmom produktach finansowych – Idea Bank.

przedsiebiorca

Firmy chętnie korzystają z dedykowanych rozwiązań

Przedsiębiorcy mogą starać się nawet o 200 tys. złotych kredytu – taką ofertę ma w swoim portfolio m.in. Idea Bank.

Eksperci przekonują, że ze względu na poprawę danych makroekonomicznych, wielu przedsiębiorców szuka uproszczonych źródeł na pozyskanie dodatkowego kapitału w celu zwiększenia wydatków inwestycyjnych. Badania potwierdzają, że w istocie – wielu właścicieli sięga coraz chętniej po pożyczki internetowe za pośrednictwem dedykowanych im ofert; w ten sposób mają szansę na lewarowanie bieżących kosztów bez konieczności przedstawiania kompletnej dokumentacji na temat wyników rynkowych, składek z tytułu ubezpieczeń społecznych i pozostałych.
Tylko kilka banków stworzyło ofertę kredytowania inwestycji przedsiębiorców przez internet

W tej chwili na rynku działa tylko kilka instytucji finansowych, które posiadają w swoim portfolio odpowiednio skrojoną ofertę dla przedsiębiorców.

Badania, które przeprowadziła firma Tax Care wskazują, że w tej chwili zautomatyzowane procesy i szybki proces decyzyjny gwarantują:

  • mBank,
  • Idea Bank,
  • ING Bank Śląski [w ramach ING BankOnLine].

Tak wygląda proces składania wniosku kredytowego i finalizacji transakcji

Idea BankIdea Bank: w Idea Banku, potencjalny klient ma możliwość skorzystania ze zautomatyzowanego narzędzia, które na wiosek odpowiada za weryfikację danych przedsiębiorcy, sprawdzenie ewentualnych zaległości w Krajowym Rejestrze Długów oraz pozostałych rejestrach dłużników. Z informacji podanych przez przedstawicieli Idea Banku, sam proces decyzyjny zajmuje zaledwie kilka minut, a ewentualne środki trafiają na konto firmy jeszcze tego samego dnia. Właściciel firmy nie ma obowiązku przedstawiania żadnych dodatkowych dokumentów i zaświadczeń o wynikach finansowych.

mBankmBank: osoby prowadzące działalność gospodarczą mają możliwość skorzystania z szerokiej oferty firmowej mBanku. Do dyspozycji klienta jest limit kredytowy na samym koncie rozliczeniowym i/lub karcie oraz pożyczka przez internet. Kredyty udzielane są przy wykorzystaniu dedykowanego formularza, a decyzja o ewentualnym udzieleniu finansowania podejmowana jest jeszcze tego samego dnia.

ING Bank Śląski ING Bank Śląski: w ING Banku Śląskim klienci biznesowy mają możliwość złożenia wniosku kredytowego przez internet, a w razie akceptacji – umowa sporządzana jest przez pracowników banku w ciągu kilkudziesięciu minut. Przedstawiciele ING Banku Śląskiego przekonują, że po podpisaniu cyfrowym umowy, pożyczkobiorca może liczyć, że środki trafią na jego konto w ciągu kolejnych 30 minut.

Uwaga: w szczególnych wypadkach, przedsiębiorca może zostać poproszony o pojawienie się w wybranej placówce banku i podpisanie dokumentacji osobiście.

Pozostałe marki w pogoni za klientem biznesowym. Banki przygotowują się na nowe potrzeby polskich firm

Do mBanku, ING Banku i Idea Banku niebawem dołączą kolejne instytucje finansowe, które starają się przygotować ofertę sprofilowaną dla przedsiębiorców nowej ery. Już teraz wiemy, że klienci biznesowi m.in. Millenium Banku mają dostęp do uproszczonych formularzy starania się o zewnętrzne finansowanie. Potencjalny pożyczkobiorcy nie są zobowiązani do składania dodatkowej dokumentacji, potwierdzającej sytuację rynkową firmy, a to znaczne uproszczenie w szczególności dla firm z sektora technologii internetowych.

Przyjazną ofertę wprowadził do swojej oferty także BNP Paribas Bank, który gwarantuje przedsiębiorcom odpowiedź na zapytanie kredytowe w ciągu doby (dotyczy firm z tzw. uproszczoną księgowością). Z kolei firmy jednoosobowe nie są zobowiązane do składania zaświadczeń z ZUS i US.

Fotografia w publikacji zgodnie z licencją flickr.com | Stephan Geyer

Źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *