Pożyczka na wyprawkę szkolną

Finanse osobiste

szybka chwilówka online na wyprawkę szkolną

Szczery uśmiech dziecka to najważniejszy cel każdej osoby posiadającej potomstwo. Rodzice chcący zapewnić szczęście swoim pociechom muszą zadbać o zaspokojenie wszystkich potrzeb swojej latorośli. Jednak co zrobić kiedy w związku z brakiem wystarczających środków na koncie, nie możemy zapewnić dziecku bytu na odpowiednim poziomie? Czy w takiej sytuacji może być pomocna szybka pożyczka online?

Drogie wychowanie

W dzisiejszych czasach wychowanie dziecka kosztuje coraz więcej. Z jednej strony związane jest to ze wzrostem cen większości produktów i usług. Z drugiej zaś strony, powodem wzrostu wydatków na dzieci jest zwiększenie ich potrzeb. Nasze społeczeństwo jest już na tyle rozwinięte, że nie skupiamy się w naszej egzystencji już tylko na zaspokojeniu elementarnych potrzeb w piramidzie Maslowa. Dziś koniecznością dla każdego rodzica jest zapewnienie dziecku lepszej przyszłości poprzez zrównoważone inwestowanie w jego edukację, zdrowie i kondycję fizyczną.

Dziecko jako inwestycja na przyszłość

W dawnych czasach uważano dziecko za inwestycję emerytalną. Duża liczba potomstwa miała zapewnić pomoc na stare lata niedołężnym rodzicom. W tamtym okresie ludzie skupiali się na kryterium ilościowym polegającym na tym, że im więcej będę posiadał dzieci tym większa szansa, że któreś z nich będzie mnie wspierać gdy mi zabraknie sił.

W obecnych czasach, rodziny nuklearne funkcjonują w modelu 2 plus 1. Oznacza to, że para decyduje się tylko i wyłącznie na jednego potomka. W tym modelu rodzice muszą najpierw zapewnić dziecku jak najlepsze zaplecze do osiągnięcia sukcesu, tak aby mogło ono osiągnąć sukces życiowy i ewentualnie pomóc swoim rodzicom w przyszłości. Należy pamiętać także o tym, że pod wpływem rozwoju cywilizacyjnego osoby czynne zawodowo mają na starość zapewnioną emeryturę oraz pomoc państwa. W związku z tym rodzicielstwo jest coraz mniej traktowane jako inwestycja a raczej jako chęć stworzenia szczęśliwej rodziny.

Ile kosztuje wychowanie dziecka?

To pytanie często pada w trakcie samego planowania założenia rodziny. Według wielu badań ta kwota oscyluje dziś pomiędzy 200 tysięcy a 500 tysięcy złotych. Znajdziemy oczywiście rodziców, którzy wydadzą więcej lub mniej, jednak zdaniem psychologów najważniejsza w mądrym wychowywaniu dziecka jest pewna rozwaga. Jeżeli chcemy aby dziecko nie było rozpieszczone, tylko zostało wychowane porządnie to wyżej wymienione widełki kwotowe będą jak najbardziej odpowiednie.

Pożyczka na wyprawkę dla dziecka

Jeżeli teraz usiądziemy na spokojnie i przeanalizujemy wydatki na dziecko to możemy dojść do wniosku, że za taką kwotę moglibyśmy wybudować dom. Widać zatem, że może to być astronomiczny koszt dla wielu potencjalnych rodziców. Najczęściej rodzice mają problemy ze spięciem finansów pod koniec sierpnia. W tym czasie rodziny są zazwyczaj po wydatkach wakacyjnych związanych z urlopem a przed nimi pojawia się widmo zakupu wyprawki szkolnej. Może są to słowa zbyt bardzo dosadnie dobrane, jednak znaczna część rodzin ma problemy ze sfinansowaniem tego absolutnie podstawowego wydatku, który wynosi około 1000 złotych.

Z pomocą w takiej sytuacji może przyjść firma pożyczkowa. Często w sierpniu nie mamy spłaconych jeszcze zobowiązań kredytowych z tytułu np. wczasów nad morzem dla całej rodziny. Dziś ten problem rozwiązuje szybka pożyczka online. Wystarczy wejść na stronę pożyczkodawcy, określić kwotę, którą potrzebujemy na wyprawkę i złożyć wniosek jednym kliknięciem myszy. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasze dziecko może spokojnie pójść do szkoły i skupić się na jak najlepszych ocenach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *