Pożyczka na dowód przez internet – procedura krok po kroku

Finanse osobiste

Pieniądze przez internet i to bez żadnych skomplikowanych formalności? Dzisiaj to naprawdę możliwe i coraz więcej osób korzysta z tej właśnie opcji.

Pożyczka internetowa jest dostępna jednakże dla tych osób, które posiadają nie tylko dowód osobisty, ale równie własne konto bankowe w polskim banku, a także telefon komórkowy. Pożyczka na dowód udzielana stacjonarnie nie jest związana z takimi wymogami, ale jeśli będzie się chciało skorzystać z oferty całkowicie internetowo, bez wychodzenia z domu, wówczas nie ma innego wyjścia – konto i komórka są niezbędne.

Pierwszym krokiem, gdy pragnie się uzyskać pożyczkę online, jest znalezienie odpowiedniej firmy, która będzie mogła ją udzielić. Tutaj wybór jest duży, między innymi na polskim rynku działają taki firmy jak KredytOK, Vivus, SMS365, Kredito24, VIA SMS czy OK Money, aby wspomnieć tylko o niektórych, ponieważ jest ich znacznie więcej. Warto porównać dokładnie ich oferty, opłaty, warunki udzielania pożyczek, ponieważ zachodzą pomiędzy nimi dość duże różnice. Na początek często polecany jest Vivus, który daje pierwszą pożyczkę za darmo i aż do 1200 złotych, bez zaświadczeń.
Weryfikacja tożsamości i wypełnienie wniosku

Istotną częścią wnioskowania o pożyczkę internetową jest dokonanie weryfikacji tożsamości. To właśnie do tego celu stosuje się wspomniane wcześniej konto i telefon komórkowy. Z konta wykonuje się przelew na zazwyczaj 1 złoty, aby potwierdzić tak swoje dane. Jednocześnie też wypełnia się przy rejestracji wniosek o pożyczkę, więc konieczne jest podanie w nim sumy i okresu spłaty. Gdy konto bankowe jest w tym samym banku, w którym konto firmy pożyczkowej, cała procedura odbywa się błyskawicznie, więc jeszcze tego samego dnia można mieć pieniądze na koncie. Po zaakceptowaniu pożyczki w ciągu kilku dni otrzymuje się dokumenty pocztą.

Zatem wnioskowanie o pożyczkę przez internet jest naprawdę proste i jeżeli tylko spełnia się minimalne kryteria firm pożyczkowych, wtedy uzyskanie pieniędzy jest tylko kwestią niedługiego czasu. Warto też wskazać, że po spłacie pierwszej pożyczki w wielu firmach możliwe jest wnioskowanie o kolejną przez SMS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *