Zdaniem Polaków banki są ostoją bezpieczeństwa

Duża część badanych Polaków jest zdania, że ich zdeponowane pieniądze bankach lub innych instytucjach finansowych są całkowicie bezpieczne. Statystyki potwierdzają to przekonanie. Bankom wieży 3/4 ankietowanych, a spółdzielczym kasom oszczędnościowym blisko 91 %.

Polacy ufają systemowi bankowości w krajuSzczególnie zaskakujący wynik zarejestrowali przedstawiciele SKOK-ów. Kampanie wizerunkowe, które mają potwierdzać, że kasy to instytucje zarządzające wyłącznie krajowym kapitałem wydają się bardzo skuteczne, ale banki także mają powody do zadowolenia. Polacy nadal odsuwają kryzys na drugi plan i nie widzą zagrożenia po stronie ewentualnych bankructw najbardziej zadłużonych spółek. Według analityków niepokojące jest jednak, że ok. 80 % badanych bezgranicznie ufa przedsiębiorstwom, które obracają depozytami bez żadnych zabezpieczeń ze strony państwa. Niewielu z nich zwraca uwagę na fakt, że część z nich prowadzi swoją działalność bez specjalnych zezwoleń.

Komisja Nadzoru Finansowego, która zleciła przeprowadzenie badań jest zdumiona wynikami; jej działania, mające na celu polepszenie bezpieczeństwa sektora bankowego nie mają większego znaczenia.

fot. web-kredyt.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Polecane publikacje:

Kategoria: FeaturedFinanse osobiste

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.