Stragany nie dla Polaków? Zakupy tylko w markecie

Polacy rezygnują ze straganów. Lokalne targowiska nie mogą poradzić sobie ze stale odpływającą klientelą. W 2011r. zamknięto w sumie ok. 19 tys. straganów.

Polskie straganyWedług większości klientów supermarkety są wygodniejsze, a niekiedy także tańsze od małych biznesów na lokalnym rynku. Stragany to dziś najczęściej plajtujące działalności gospodarcze ubiegłego roku. Swoją upadłość ogłaszały przede wszystkim stragany zajmujące się sprzedażą obuwia i odzieży, ale zaraz za nimi znalazły się te oferujące żywność. Analitycy podkreślają, że Polacy nie chcą robić zakupów na bazarach, ponieważ duże sieci sklepowe są zazwyczaj dużo tańsze i gwarantują częste promocje wielu produktów. Głównym klientem targowisk są emeryci i osoby bezrobotne, jednak i oni zmieniają swoje przyzwyczajenia i dostrzegają nowe trendy zakupowe.

Supermarkety stały się poważnym zagrożeniem dla małych przedsiębiorców, ponieważ oferują coraz lepsze jakościowo towary. Sieci takie jak Lidl czy Biedronka stawiają coraz większy nacisk na dostęp do dobre jakości świeżych warzyw i owoców, które dotychczas warto było nabywać na prywatnych targowiskach.

fot. flickr.com | aut. Dr. XTC

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Polecane publikacje:

Kategoria: Finanse osobiste

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.