Saxo Bank uruchamia dwie nowe pary walutowe

Saxo Bank to jeden z czołowych europejskich banków inwestycyjnych, świadczący usługi zarówno klientom indywidualnym, jak i różnego rodzaju korporacjom czy instytucjom. Jako podmiot, który specjalizuje się w inwestycjach oraz transakcjach on-line, posiada wiodącą pozycję na rynku opcji walutowych, które oferuje po cenach ustalanych w czasie rzeczywistym. Ostatnio do swojego oferty w obrocie pozagiełdowym dołączył dwie nowe pary walutowe. Są nimi USD/RUB i EUR/RUB.

Saxo Bank

Posunięcie to umożliwia klientom banku na realizowanie swoich strategii zarówno w odniesieniu do rynku rubla rosyjskiego, jak również do opcji na tę walutę. Największą zaletą jest fakt, że wszystkie operacje można wykonywać z jednego rachunku, co z pewnością pozwoli na dokładniejszą kontrolę cen wszystkich pozycji.

Odkąd w 2001 roku Saxo Bank uruchomił dla swoich klientów opcje walutowe mające zagwarantowaną dużą płynność, stał się jednym z ważniejszych uczestników międzybankowego rynku, na którym odbywał się pozagiełdowy obrót opcjami. Teraz, wprowadzając dwie nowe pary, uzupełnił swoją bogatą ofertę, która w jeszcze lepszy sposób będzie w stanie pomóc klientom banku na realizację ich strategii inwestycyjnych, a także bardziej precyzyjnie zarządzać portfelem.

- Rubel rosyjski jest atrakcyjny dla wielu inwestorów, teraz umożliwiliśmy naszym klientom handel opcjami. Saxo Bank oferuje opcje walutowe dla 43 par walutowych, jak również pełny zestaw narzędzi i usług, które dotychczas były dostępne jedynie dla profesjonalnych traderów handlujących opcjami walutowymi. Najnowszy dodatek w postaci dwóch par walutowych jest świadectwem naszej ambicji, by zaoferować produkt, który nie ma sobie równych w świecie inwestycji – komentuje Didier Abbato, wiceprezes Saxo Bank kierujący Product Management Team.

Saxo Bank posiada w swojej ofercie wiele narzędzi. Wśród nich znajdują się: platforma FX Options Board, dzięki której można obracać opcjami walutowymi, zarówno waniliowymi, jak i binarnymi, FX Options Report, pozwalająca kontrolować w czasie rzeczywistym pozycje rynku walutowego spot oraz rynku opcji walutowych, czy FX Options Analytics, platformę ułatwiającą obserwowanie nastrojów inwestorów w stosunku do konkretnej pary walutowej.

Warto też zaznaczyć, że Saxo Bank zajmuje się bezpłatną publikacją informacji oraz danych, które w stosunku do najczęściej używanych zestawów opcji walutowych obejmują zmienność implikowanej AT-the-money (ATM) oraz przedstawiają różnicę zmienności, jaka zachodzi miedzy poszczególnymi opcjami kupna i sprzedaży popularnych opcji out-of-the-money, za pomocą 25-Delta Risk Reversals.

Dwie nowe opcje walutowe, które od dnia dzisiejszego znalazły się w ofercie Saxo Bank, są osiągalne na platformie SaxoTrader, a minimalna wielkość kontraktu opcji walutowych ustalona jest na poziomie 10000 liczonych w walucie bazowej.

Fotografia zamieszczona w publikacji – źródło: pl.saxobank.com oraz www.sxc.hu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Saxo Bank uruchamia dwie nowe pary walutowe, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Polecane publikacje:

  • Brak powiązanych tematycznie publikacji

Kategoria: Finanse osobiste

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.