Rynek pod lupą. Kto jest najbardziej atrakcyjnym pracodawcą?

Polska edycja rankingu Randstad Award wskazała już na najbardziej atrakcyjnych pracodawców w kraju. Na podium znalazły się: Telewizja TVN, Toyota Motor Manufacturing Poland oraz Vattenfall Poland na odpowiednio pierwszym, drugim i trzecim miejscu.

Polski pracodawca

Według ankietowanych to TVN gwarantował swoim pracownikom możliwość ciągłego rozwoju i awansu, gwarantując przy tym dobre zarobki, stabilne kierownictwo i niezachwianą sytuację finansową spółki. Toyota okazała się najlepsza pod względem atmosfery pracy i równowagą między obowiązkami a życiem prywatnym. Według pracowników tej spółki duże znaczenie ma także regularne prowadzenie profesjonalnych kursów i szkoleń, podnoszących kwalifikacje specjalistów.

Randstad Award zbadał także popularność polskich marek. Wyniki są zaskakujące, bo tutaj na pierwszym miejscu pojawiła się Poczta Polska, którą zaznaczyło średnio 4 na 5 badanych,a tuż za nią jest Telekomunikacja Polska (78 %). Okazuje się, że TVN jest słabiej rozpoznawalnym brandem w Polsce od Cyfrowego Polsatu, tutaj odpowiednio 64 i 69 %.

Polacy mogli wskazywać w badaniach także na czynniki, które ich zdaniem budują atrakcyjne stanowisko pracy. Ankietowani odpowiadali, że najważniejsza jest wysokość wynagrodzenia, potem dobra atmosfera współpracy z grupą, stabilizacja oraz atrakcyjność wykonywanych zadań. Analitycy nie są zaskoczeni taką hierarchią wartości, ponieważ sytuacja na rynku staje się coraz trudniejsza i komfortowe życie, które zapewniają odpowiednio atrakcyjne płace są sprawą priorytetową dla większości z nas.

fot. flickr.com | aut. gurana

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Polecane publikacje:

Kategoria: FeaturedPraca

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.