Ranking lokat 3 i 6-miesięcznych – listopad 2012

W pierwszej połowie listopada nastąpiła przewidywana od dłuższego czasu obniżka stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej o 0.25 punktu procentowego. I tak stopa referencyjna z 4,75% została obniżona do 4,5%. Decyzja RPP znalazła już swoje odzwierciedlenie w wysokości oferowanego oprocentowania dla depozytów bankowych. Najlepiej oprocentowane depozyty oferują już nie 7,5%, ale około 7% i niżej. Przyjrzyjmy się bliżej oferowanym lokatom krótkoterminowym z najwyższym oprocentowaniem.

Lokaty 3-miesięczne

Polacy ufają systemowi bankowości w krajuWszystkie poniżej opisywane lokaty 3-miesięczne wiążą się z koniecznością posiadania konta osobistego w danym banku, oprocentowanie depozytu jest stałe, kapitalizacja następuje po okresie trwania lokaty, a wcześniejsze zerwanie depozytu niesie za sobą utratę wszystkich odsetek. Lokaty zakładane są przez internet.

  1. Najwyżej oprocentowany depozyt krótkoterminowy, jedyny oferujący zysk w wysokości 7% znajdziemy w Raiffeisen Banku. Lokata Internetowa 7%. Minimalna kwota depozytu to 3.000zł, maksymalna to 10.000zł. Oferta kierowana jest tylko do nowych klientów. W prezencie za założenie konta bank oferuje 100zł w ramach 10% premii z transakcji bezgotówkowych. Oferta dostępna do 22.12.2012.
  2.  Na drugim miejscu plasuje się lokata Polskiego Banku Przedsiębiorczości, nie oferującego do tej pory produktów dla klienta indywidualnego. Na Lokacie Spinającej można zarobić 6,6%. Kwota minimalnego wkładu wynosi 1.000zł.
  3.  Jako trzecia zanotowana jest lokata Meritum Banku, z oprocentowaniem na poziomie 6,5%. Jak wskazuje nazwa Pierwszej Lokaty, jest to produkt przeznaczony dla nowych klientów, dodatkowo wiąże się z koniecznością założenia konta. Kwoty, które możemy zdeponować na lokacie to od 500zł do 20.000zł.

Lokaty 6-miesięczne

Do założenia niżej wymienionych lokat nie jest wymagane konto w danym banku. Kapitalizacja następuje jednorazowo na koniec lokaty, oprocentowanie jest stałe, zerwanie lokaty wiąże się z utratą wszystkich odsetek.

  1. Największy zysk oferuje Lokata Standardowa na 6,5% w Alior Sync. Minimalna kwota to 1.000zł, maksymalna to 10.000zł. Nie ma ograniczenia co do ilości zakładanych lokat, jednak łączna wartość zdeponowanych środków nie może przekraczać maksymalnej kwoty 10.000zł. Lokata zakładana przez internet.
  2.  Po raz drugi w naszym rankingu pojawia się Lokata Spinająca w banku PBP. Oprocentowanie jest takie samo, jak na Lokacie Standardowej w Alior Sync – 6,5%, oferty różnią się górną granicą wysokości depozytu, której w PBP nie ma w ogóle. Lokata zakładana przez internet.
  3.  Na trzecim miejscu ze swoją Lokatą Zyskowną na 6,2% w skali roku znalazł się Getin Online. Minimalna kwota depozytu to 500zł, brak kwoty maksymalnej. Jednak w praktyce może być ciężko dysponować „odpowiednimi” środkami, gdyż bank na lokatę przyjmie jedynie nadwyżkę środków na koncie złotowym w odniesieniu do stanu na 2.11.2012. Lokatę można założyć w placówkach i telefonicznie.

Więcej informacji o lokatach bankowych znajdziecie Państwo na stronie www.rankinglokat.net. Autorzy tegoż serwisu regularnie prezentują aktualny ranking lokat bankowych o różnych okresach zapadalności.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Ranking lokat 3 i 6-miesięcznych – listopad 2012, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Polecane publikacje:

Kategoria: Finanse osobiste

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.