Prywatni inwestorzy zainteresowani Facebookiem

Wielu prywatnych inwestorów jest poważnie zainteresowanych kupnemakcji Facebooka. Zdaniem specjalistów szanse na zyski są wbrew pozorom niewielkie.

GiełdaPubliczna oferta Facebooka ma być dostępna jeszcze w maju. Historyczne wydarzenie dla 900 mln użytkowników i prywatnych inwestorów przynajmniej teoretycznie powinno być hitem na giełdzie. Spekuluje się, że jedna akcja będzie kosztowała od ok. 28 do 35 dolarów amerykańskich. Na pokaźne zyski mogą liczyć jedynie duże instytucje, które współpracują z ubezpieczycielami i będą w stanie kupić udziały po cenie sugerowanej przez Facebooka. Inwestorzy prywatni, którzy przegapią rynkowy debiut nie będą mogli prawdopodobnie liczyć na zakładane zyski.

Analitycy podkreślają,  że nawet jeśli części uda się wejść odpowiednio wcześnie to nie musi to oznaczać pewnych korzyści. Przypuszcza się, że akcje są i będą mocno przewartościowane. Inwestorzy będą musieli zapłacić blisko 100 razy większą kwotę niż wynoszą rzeczywiste dochody przedsiębiorstwa, a to znacznie więcej niż w przypadku jakiejkolwiek innej spółki z indeksu S&P 500 poza kilkoma wyjątkami.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
Prywatni inwestorzy zainteresowani Facebookiem, 4.0 out of 5 based on 1 rating

Polecane publikacje:

Kategoria: FeaturedGiełda

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.