Prowadzisz firmę? Strona www to konieczność

Tylko nieco ponad połowa firm (60%) posiada swoje strony internetowe, a okazuje się, że w sukcesie przedsiębiorstwa to już i tak za mało. Nastaje nowa era. Komunikacja z odbiorcami usług lub produktów przenosi się coraz częściej do mediów społecznościowych.

Szacuje się, że nawet 600 tys. jednostek gospodarczych w Polsce nada nie ma własnego adresu www, a wiele z nich nadal nie wykorzystuje poczty elektronicznej w kontaktach z klientem. Jakby tego było mało, według analiz przeprowadzonych przez największą wyszukiwarkę internetową na świecie – Google wynika, że prawie połowa z nich w ogóle nie zamierza tworzyć nawet prostej wizytówki firmowej. Wielu przedsiębiorców tłumaczy się, że ta nie jest im potrzebna lub nie wpłynęłaby na prowadzoną przez nich działalność gospodarczą. Dla małych i średnich firm posiadanie strony internetowej leży jednak u podstaw do pozyskania klienta niskim kosztem, bez wykorzystania złożonych kampanii reklamowych czy marketingowych.

Firmowa witryna internetowa to wiele, ale nadal za mało

Polskie firmy nadal tracą w porównaniu do konkurencyjnych przedsiębiorców zza granicy, którzy decydują się na stworzenie strony www nawet w kilku językach. Mimo wszystko sama witryna nie gwarantuje sukcesu, nie jest też wykładnią do określenia sukcesu firmy. Stale rosnące potrzeby rynkowe i dywersyfikacja źródeł pozyskiwania informacji zmusza właścicieli firm do prowadzenia z przemyślanych rozwiązań promocyjnych, które pozwolą na trwałe wejście w nieformalny kontakt z klientami. Serwisy społecznościowe mogą stanowić nawet 50% udziału w generowanych przez klientów zyskach firmy.

Już dziś skala tego zjawiska jest olbrzymia i tylko w Stanach Zjednoczonych na strony internetowe i prowadzenie oficjalnych kont na Facebooku, Twitterze czy LinkedIn wydają do 1000 $ rocznie. Rynek ten stale się rozszerza i nakłady globalne na działania w sieci sięgnęły w 2011r. już ok. 2 mld $.

fot. flickr.com | aut. kristiewells

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Polecane publikacje:

Kategoria: FeaturedGospodarka

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.