Pożyczając, możesz zaoszczędzić

Nawet najbardziej skrupulatne i przewidujące osoby stają czasami przed niespodziewanym problemem finansowym. I wcale nie musi być to problem wynikający ze złego gospodarowania budżetem domowym lub pominięcia w nim ważnych, ale pojawiających się rzadko wydatków, jak na przykład konieczność wykupienia nowej polisy ubezpieczeniowej pojazdu lub zapłaty podatku od nieruchomości.

Oszczędzanie pieniędzyKażdemu mogą się przytrafić wydatki całkowicie niespodziewane, ale mogą się także pojawić okazje, z których warto skorzystać.

Przykładów na tego typu sytuacje można podać bardzo wiele. Przypuśćmy, że czteroosobowa rodzina planuje wyjazd na zagraniczny urlop w sierpniu i liczy się z koniecznością zapłacenia za ten urlop gdzieś około czerwca. Wszystko jest zaplanowane i wyliczone.

Tymczasem w maju linie lotnicze wprowadzają bardzo korzystną promocję cenową na bilety. Korzystną, ale ograniczoną w czasie, bo tak z reguły działają wszystkie promocje. Duża zniżka i to dla czterech osób jest z pewnością okazją. Problem w tym, że trzeba te bilety wykupić zaraz, a to nie było przewidziane w bieżących wydatkach rodziny. W tego rodzaju przypadkach bardzo dobrym rozwiązaniem jest krótkoterminowa pożyczka, która pozwoli na skorzystanie z nadarzającej się okazji.

Ktoś może zauważyć, że wzięcie pożyczki wiąże się także z kosztem, którym są opłaty z tą pożyczką związane. Tak, to prawda. Pożyczki krótkoterminowe są oprocentowane, podobnie jak wszystkie inne pożyczki lub kredyty. Nie trzeba jednak podejmować decyzji w ciemno. Internetowe serwisy pożyczkowe typu Pożyczkomat.pl oferują swoim klientom proste w obsłudze kalkulatory, dzięki którym w przeciągu paru chwil można wyliczyć, jaki będzie rzeczywisty koszt zaciągniętej mikropożyczki i porównać go z zaoszczędzoną na promocji kwotą. Działając w ten sposób, można często zyskać sporą kwotę, gdyż przypadek opisany wyżej jest tylko przykładem. Podobnych okazji może się przecież trafić znacznie więcej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Pożyczając, możesz zaoszczędzić, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Polecane publikacje:

Kategoria: Finanse osobiste

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.