Polki uruchomią krajową gospodarkę?

Z ogólnodostępnych statystyk wynika, że Polki coraz częściej podejmują ryzyko i coraz chętniej zakładają nowe firmy. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zbadała, że przeszło połowa bezrobotnych kobiet w ciągu pierwszych 5 lat ma w planach prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

fot. flickr.com | aut. thephotographymuse

Polska jest jednym z niewielu krajów Unii Europejskiej, który posiada tak szybko rozwijającą się grupę przedsiębiorczych kobiet.

Polki chcą się rozwijać

Polki są przykładem na rzeczywistą aktywność, w wielu dziedzinach rynkowych wyprzedzają konkurencję z zagranicy. Uruchomienie u nich potrzeby inwestowania w siebie i nieustanny rozwój może być doskonałym sposobem na uruchomienie polskiej gospodarki i eksport kolejnych usług na zachód. Kobiety coraz częściej wybierają doskonale znane im obszary działalności; chętnie angażują się w płaszczyzny związane ze zdrowym trybem życia, ekologią oraz biżuterią i kosmetyką. Doskonale radzą sobie także przy prowadzeniu sklepów internetowych. Polska jest rekordzistą pod względem pracodawców z udziałem kobiet i zajmuje szóste miejsce według udziału ich udziału w grupach przedsiębiorców.

Statystyka

Okazuje się, że w ubiegłym roku przeszło 1/4 wszystkich firm założyły kobiety lub były ich współwłaścicielkami. Większość z nich, bo ok. 48% związana była z usługami, ale nieco ponad 40% prowadziła gastronomię lub oferowała kwaterunek (m.in. hotele, pensjonaty i zajazdy).

Według analityków kobiety są dużo bardziej zmotywowane i łatwiej ponoszą ryzyko od mężczyzn. Coraz częściej wyprzedzają ich także pod względem kwalifikacji zawodowych i kierunkowego wykształcenia, co przekłada się bezpośrednio na sukces w przyszłym biznesie. Na decyzję o założeniu firmy duże znaczenie mają także instytucje rządowe, w tym urzędy pracy oraz kampanie promocyjne prowadzone w Internecie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Polecane publikacje:

Kategoria: FeaturedPraca

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (2)

Pozostaw odpowiedź | Trackback URL

  1. Statystyczna pisze:

    Coraz więcej moich znajomych chce założyć firmy, ale to nie do końca przekłada się na rzeczywistość. Wiele z nas lubi biżuterię, ale niewiele z nas wie jak inwestować kapitał, jak skutecznie zarządzać firmą i ludźmi.

  2. Ano pisze:

    Feministki walczą o rynek.

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.