Polacy inwestują w surowce. Mennica sprzedała w 2011r. tonę złota

Mennica Polska kontroluje połowę rynku złota inwestycyjnego w jej czystej, fizycznej postaci. Jeszcze w 2009r. sprzedała go na ok. 500 kg, dwa lata temu już 200 kg więcej, a w 2011r. Polacy pobili rekord, wykupując blisko tonę tego surowca. Nie powstrzymała ich nawet wysoka cena i ciągła korekta za uncję.

Jak Polacy kupowali złoto w 2011r.?

Jej przedstawiciele podkreślają, że dla złota bez znaczenia jest sytuacja rynkowa na rynkach finansowych – popyt na nie trzyma się na odpowiednio wysokim poziomie. Mennica bardzo mocno zwiększyła swój udział na rynku wśród klientów detalicznych, gwarantując nowoczesne sposoby dystrybucji złota. Współpraca z kilkoma bankami oraz uruchomienie sklepu internetowego przyniosło wymierne korzyści, dzięki czemu inwestorzy mogą szybciej, a równie bezpiecznie chronić swój kapitał w niezmiennej formie.

Zakupów nie powstrzymała nawet rosnąca cena kruszcu. We wrześniu ubiegłego roku za uncję trzeba było zapłacić ok. 1900$. Kupowanie go w trendzie zwyżkowym teoretycznie nie powinno dać dobrego zwrotu z inwestycji. Każda korekta wpływała na decyzję Polaków. Rekord pobiliśmy w lutym, wykupując go na wartość przeszło 100 mln złotych, a kolejne duże zakupy przypadły na październik, kiedy cena za uncję złota drastycznie spadła.

Zainteresowanie złotem nie spada

Wzrostowej tendencji nie zatrzymało nawet silne osłabienie się złotego. Spadek wartości polskiej waluty powodowało automatyczne podwyższenie cen dolara, a co za tym idzie także złota.  Wysoka cena kruszcu w złotówkach nie zahamowało popytu na zakupy Polaków. Duże zapotrzebowanie tłumaczy się prognozami cen złota w kolejnych miesiącach. Jego cena stale rośnie od lat 80. i nie zapowiada się na gwałtowne zmiany. Część inwestorów jest także zaniepokojona zwiększeniem emisji pieniądza na rynku, co przekłada się na chęć ulokowania swojego dorobku w stabilne sektory.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Polecane publikacje:

Kategoria: FeaturedFinanse osobiste

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.