Niewielu Polaków stać na serwisowanie samochodu w ASO

Problemy finansowe Polaków widać także w Autoryzowanych Stacjach Obsługi. Tylko co piąty z nas ma pieniądze na przeglądy i wymianę części w samochodzie w firmowym warsztacie producenta.

Serwisowanie samochodu a finanse Polaków

Nowe auta coraz częściej trafiają w ręce mechaników z tańszych, niecertyfikowanych warsztatów. Z badań wynika, że niewielu Polaków stać na obsługę w autoryzowanym serwisie, a część ankietowanych nie widzi różnicy w sprawowaniu opieki nad pojazdem między jedną a drugą stroną. Wielu przestaje obawiać się także o utratę gwarancyjną, ponieważ przepisy europejskie zdjęły z klientów obowiązek wymiany części wyłącznie w ASO, chociaż co drugi z badanych wskazuje, że to jedyne miejsce, w którym nie obawia się zostawienia samochodu do naprawy lub przeglądu.

Zdaniem analityków coraz więcej właścicieli decyduje się na wizyty w zwykłych warsztatach ze względu na rosnące koszta utrzymania samochodu. Ankietowani potwierdzają, że największy wpływ na ich decyzje mają ceny paliw na stacjach benzynowych. Koszty przeprowadzenia przeglądu technicznego w Autoryzowanej Stacji Obsługi jest droższa zazwyczaj o 40 % niż u konkurencyjnych, niecertyfikowanych mechaników. Niższa cena za roboczogodzinę to także ważny czynnik na jaki zwracają uwagę badani.

Chociaż nikt nie podaje konkretnych statystyk to szacuje się, że trudna sytuacja finansowa zmusza co dwudziestego kierowcę do rozważania na temat sprzedaży auta w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.

fot. flickr.com | aut. touring_fishman

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Polecane publikacje:

Kategoria: FeaturedFinanse osobiste

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.