Bieda coraz większa. Młodzi ludzie stoją w kolejkach do urzędów pracy

Statystycznie – polskie urzędy pracy rejestrują najwięcej bezrobotnych w styczniu. Zdaniem ekspertów tak złego początku nowego roku dawno nie mieliśmy. Bezrobotni szturmują urzędy.

bieda w Polsce

Z informacji przekazanych przez dyrektora PUP w Nysie wynika, że tylko od 18 stycznia urząd zarejestrował przeszło 2 tys. osób bezrobotnych. Eksperci podkreślają, że główną z przyczyn jest m.im. uruchomienie systemu eWUŚ, pozwalającego na łatwiejsze korzystanie ze świadczeń zdrowotnych. Oczywiście prawo do ochrony mają także osoby bezrobotne.

Wzmożone rejestracje w regionie Nysy spowodowane były także wydłużeniem okresu świadczeń zasiłków dla bezrobotnych. Z informacji napływających z kraju wynika, że znacznie większym zainteresowaniem cieszyły się także urzędy pracy w Kłobucku i Bydgoszczy.

Dyrektorzy Powiatowych Urzędów Pracy uważają, że gwałtowny wzrost zainteresowania to efekt kiepskiej koniunktury gospodarczej, która zmusza wielu przedsiębiorców do redukcji kapitału ludzkiego. Poza tym w tym okresie kończą się też ostatnie zlecenia dorywcze w branży budowlanej, ale wiele osób nie jest zainteresowanych samą pracą, z zaświadczeniami o tym, że są bezrobotni.

Zdaniem ekspertów stopa bezrobocia w styczniu może skoczyć z 13,3 % w grudniu, do nawet 14,3 %. Sytuacja nadal się pogarsza, a gwałtownych tąpnięć na rynku pracy możemy spodziewać się także w lutym i marcu.

fot. www.sxc.hu

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Bieda coraz większa. Młodzi ludzie stoją w kolejkach do urzędów pracy, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Polecane publikacje:

Kategoria: FeaturedPraca

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.