Młodzi inwestorzy w biegu za milionowymi zyskami

Na giełdę wchodzi coraz większa ilość inwestorów. Młodzi, spragnieni dużych pieniędzy dają sobie szansę na trudnym rynku, który powoduje najczęściej trwały uszczerbek ich domowego portfela. Brak finansowej edukacji powoduje, że wielu z nich podchodzi do inwestycji jak gry losowej lub loterii, a nie tędy droga.

Głównym źródłem niepowodzeń inwestorów jest nie tyle złożona struktura rynku finansowego, co nieodpowiednie zachowania początkujących i chęć zarobienia szybkich pieniędzy. Swój wkład w ten ostatni czynnik mają także instytucje i prywatne domy maklerskie, zachęcające do natychmiastowego inwestowania w często przypadkowe segmenty bez wcześniejszej analizy.

Reklamy zachęcające do zarządzania swoim kapitałem wykorzystując przy tym dźwignię finansową mają prosty i czytelny przekaz. Ekspresowe pomnażanie kapitału przy niewielkim ryzyku, ale rzeczywistość odbiega od zagrań marketingowych popularnych w Polsce brokerów. Wielu z nich zachęca do dywersyfikowania źródeł inwestycji proponując rozkład sił na wiele produktów. Okazuje się, że największe pieniądze są tam, gdzie rynek jest doskonale znany inwestorowi i odpowiednio wąski, tak aby ten mógł specjalizować się w konkretnym jego obszarze działania.

Przed dołączeniem rynków finansowych warto ocenić swoje umiejętności, szanse, ale i zagrożenia płynące z zarządzaniem własnym kapitałem. Wiedza na temat inwestowania nie powinna ograniczać się do czytania historii znanych graczy i traderów, którzy po kilku latach pracy na giełdzie wybudowali willę i dziś żyją z samych odsetek od zgromadzonego kapitału. Rynek finansowy wymaga dużego skupienia, zapału do pracy i czasu.

fot. flickr.com | aut. stefanx80

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Polecane publikacje:

Kategoria: FeaturedGiełda

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (1)

Pozostaw odpowiedź | Trackback URL

  1. Inwestor pisze:

    Każdy od czegoś startował i tylko nieliczni wiedzą jak łatwo stracić zainwestowane pieniądze. Zauważyłem szalejący trend także w promocji Forexu, jako rynku dynamicznie wzrastającego z milionowymi zyskami od pierwszych włożonych pieniędzy, a to nieprawda. Do grania na rynku finansowym trzeba mieć głowę na karku i nie każdy się do tego nadaje.

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.