Małe przedsiębiorstwa inwestują w social media

Zdaniem analityków, polscy przedsiębiorcy wyraźnie doganiają światowe trendy. Nawet niewielkie firmy inwestują w nowoczesne technologie, które pozwalają im zdobywać nowych klientów. Na pierwszej linii stawiają media społecznościowe.

rozwój social mediów

Z badań wynika, że coraz większa ilość pracowników zasilających sektor małych i średnich przedsiębiorstw docenia darmowe narzędzia pozwalające im na poszerzanie swoich kompetencji, osiąganie określonych celów biznesowych, a w tym nawiązywanie kontaktów ze strategicznymi partnerami i docieranie do nowych klientów.

Prowadzenie serwisu dla fanów w serwisach społecznościowych poza samymi kontaktami pozwala również na uzyskiwanie informacji na temat określonych grup docelowych oraz poznawanie ich preferencji. Poza tym szczegółowa analiza komentarzy w dyskusjach to szansa na ocenienie swojego produktu lub marki i dojrzenie elementów, które być może nie stoją jeszcze na odpowiednio wysokim poziomie.

Social media są kompetencjami, pozwalającymi na poprawę sprzedaży, ale i poprawę efektywności procesu rekrutacyjnego w firmie. Tutaj np. Facebook pozwala na odpowiednią selekcję potencjalnych osób na odpowiednie stanowiska oraz zredukowanie kosztów związanych z przeprowadzeniem pierwszej fazy weryfikowania życiorysów i listów motywacyjnych. Właściciele firm cenią sobie tego typu formę kontaktu z przyszłym pracownikiem ze względu na nieograniczone możliwości, a w tym także brak biurokracji przy podpisywaniu umów m.in. z biurami pośrednictwa pracy.

Poza tym eksperci podkreślają, że media społecznościowe dają szansę na uzyskanie obiektywnych opinii na temat firmy oraz wchodzenie w relacje między pracownikami.

fot. flickr.com | aut. SimonQ錫濛譙

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Małe przedsiębiorstwa inwestują w social media, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Polecane publikacje:

Kategoria: FeaturedGospodarka

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.