Kryzys Europy stale się pogłębia. Chińczycy służą pomocną ręką

Problem zadłużenia w Europie nie schodzi z pierwszych stron dzienników finansowych. Z kryzysem gospodarczym nie radzi sobie większość członków Unii Europejskiej. Rozwiązanie tego problemu ma nadejść ze wschodu, Chiny chcą zaangażować się w pogarszającą się sytuację Europy.

flaga ChinWspółpraca Chin i EU leży w interesie obu partnerów. Chiny chcą przyczynić się do wkładu kapitałowego w gospodarki europejskie, celem stabilizacji jej waluty. Europa ma jednak trudne zadanie, ponieważ relacje ze wschodem nie są tak dobre, jak tego można się spodziewać. Pekin od wielu lat udawania, że posiada jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek światowych; jej ekspansja na zagraniczne rynki może dać podstawę do stabilnego wyjścia z problemów zadłużenia i uzyskanie bardziej stabilnego rynku finansowego.

Chiny kołem ratunkowym dla tonącej Europy

Chiny już wielokrotnie wyrażały chęć współpracy i pomoc Europejskiemu Funduszowi Stabilizacji Finansowej, chociaż z ich strony nie było żadnych konkretnych i pewnych deklaracji. Rezerwy dewizowe tego państwa wynoszą przeszło 3 biliony dolarów, co skutecznie mobilizuje do pracy europejską administrację. Chińczycy chcą jednak otwartych zasad i lepszego dostępu do unijnych przedsiębiorstw. Van Rompuy na szczycie podkreślał także, że wschód oczekuje lepszej ochrony praw własności. Jest jednak dość optymistycznie nastawiony do współpracy, zapewniał, że stosunki Chin i Unii Europejskiej mają solidne podstawy, a w całości przedsięwzięcia drzemie duży potencjał. Według niego obie gospodarki przenikają się wzajemnie już dzisiaj, a potrzeba wyrównania płynących z tego korzyści jest zadaniem priorytetowym.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Polecane publikacje:

Kategoria: FeaturedZadłużenie

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.