Koszty życia w górę. 2012r. trudny dla kieszeni Polaków?

Polaków czekają kolejne podwyżki. Najwięcej pieniędzy wydamy na utrzymanie mieszkania, a w tym koszty mediów oraz eksploatację samochodu. Ubiegłoroczna inflacja nie pozwala wielu odbić się od domowego kryzysu, a to jeszcze nie koniec.

Luty, marzec i kwiecień mogą okazać się czarnymi miesiącami 2012r. Według analityków inflacja przekroczy prób 4% i prawdopodobnie obniży się chwilowo w okresie wakacyjnym. Głównym pociągiem napędowym wyższych kosztów życia będzie przede wszystkim cena paliwa, która mimo liniowego umacniania się złotówki nie będzie taniało.

Spekuluje się, że krajowa waluta może rosnąć jeszcze tylko przez jakiś czas. Ropa, benzyna i gaz mogą podrożeć także przez ceny na rynkach zagranicznych i stale opadającą wartością pieniądza. Duże banki centralne nadal dodrukowują banknoty, co może wpłynąć na wiele światowych gospodarek.

Najpoważniejsze cięcia domowego budżetu zarejestrujemy jednak w opłatach stałych za utrzymanie domów i mieszkań. W planach samorządów jest trwałe podniesienie czynszu i opłat za media. Takie działania to efekt poważnego zadłużenia państwa i przymus utrzymania płynności w kolejnych opłatach inwestycyjnych. Przyszłe miesiące przyniosą Polakom także wzrost cen gazu i już drożejących leków. Jeśli polityka finansowa rządu i jego plan budżetowy nie ulegną zmianie, możemy spodziewać się podwyżek większości usług i towarów już w pierwszym kwartale 2012r.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Polecane publikacje:

Kategoria: FeaturedGospodarka

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.