Nie musisz płacić za prowadzenie „konta firmowego” w banku

Jesteś przedsiębiorcą, albo zamierzasz założyć firmę? Nie daj nabrać się na mity powielane na branżowych forach tematycznych. Wcale nie musisz korzystać z usługi konta firmowego w banku. Wystarczy Ci zwykły rachunek.

PrzedsiębiorcaPolskie prawo nie reguluje samozatrudnionym z jakiej formy rachunku bankowego mają korzystać przy obracaniu kapitałem firmy. Obowiązek płacenie za dodatkowe opcje i przywileje firmówki w banku możesz wsadzić między bajki. Korzystanie z kont firmowych jest jednak wygodniejsze dla banku, ponieważ przelewy, wypłaty i wszystkie operacje powyżej pewnego progu są płatne w przeciwieństwie do prawie darmowych ROR-ów czy rachunków osobistych. To one narzucają na nas ten obowiązek, a nie regulacja prawna.

Wewnętrzne przepisy banków sztuczną blokadą

Bankom zależy, abyś płacił za transfery gotówkowe dodatkowe pieniądze. Stąd tzw. zmowa banków, które celowo blokują możliwość wykonywania przelewów do ZUS-u czy urzędów skarbowych z prywatnych rachunków.

Konto firmowe obowiązuje Cię dopiero przy transakcjach łącznych przekraczających 15 tys. euro lub w przypadku „rozliczeń z podmiotami gosp.” (źródło: bankier.pl).

Banków, które godzą się z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej jest niewiele. Jeśli pracujesz jako samozatrudniony i nie chcesz powiększać kosztów prowadzenia swojej firmy, możesz wybrać się do banku Millenium lub mBanku. Oba zapewniają dziś możliwość prowadzenia firmy na zwykłym koncie osobistym.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Polecane publikacje:

Kategoria: FeaturedFinanse osobiste

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.