Karta pre-paid jako alternatywa dla prezentu?

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a my coraz intensywniej zaczynamy rozmyślać nad prezentem dla najbliższych. Wydaje się, że wybór towarów w sklepach jest spory, ale czy nasz upominek na pewno ucieszy osobę nim obdarowaną? Czy w zabieganym okresie przedświątecznym znajdziemy na tyle czasu, żeby wziąć pożyczki pozabankowe i jeszcze zdążyć kupić atrakcyjny prezent?

Banki w PolsceW razie poważnych wątpliwości pozostaje zawsze gotówka, ale nie każdemu odpowiada taka forma obdarowywania się. Oryginalnym wyjściem z kłopotliwej sytuacji może być sprezentowanie komuś karty przedpłaconej (z ang. pre-paid), czyli karty płatniczej, z której możemy korzystać dopiero po jej wcześniejszym doładowaniu. Ta „elektroniczna portmonetka” posiada w wyniku zasilenia rachunku daną kwotą pieniędzy z góry ustaloną wartość i pozwala na dokonywanie płatności tylko do jej wysokości. Zaletą karty jest to, że obdarowany może sobie kupić za pieniądze na niej zgromadzone dowolną rzecz, która sprawi mu największą radość.

Kartą pre-paid możemy płacić zarówno za towary i usługi nabywane w sklepach stacjonarnych, jak też, bez jej fizycznego użycia, składając zamówienie telefonicznie lub za pośrednictwem Internetu. Także w sytuacji, gdy chcemy wypłacić gotówkę w bankomacie lub w oddziale banku, możemy tego dokonać naszą kartą przedpłaconą. Bardzo ważna informacja – osoba, której damy taką kartę nie musi w ogóle brać pożyczki czy posiadać rachunku osobistego w banku.

Karta przedpłacona, dzięki temu, że nie jest powiązana z klasycznym rachunkiem bankowym, to idealny sposób na zrobienie komuś miłej niespodzianki, szczególnie gdy cenimy wygodę i bezpieczeństwo. Nie jest ona bowiem zwykłym daniem gotówki, nie naraża też naszej tradycyjnej karty płatniczej na kradzież czy zgubienie.
Coraz częściej też na taką formę prezentu dla swoich pracowników decydują się firmy, w miejsce standardowych bonów świątecznych czy jako rodzaj nagrody za ich efektywną pracę.

fot. za zgodą Infokoszalin.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Karta pre-paid jako alternatywa dla prezentu?, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Polecane publikacje:

Kategoria: Finanse osobiste

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.