Kantorów online coraz więcej. Tradycyjne punkty do zamknięcia

Stacjonarne punkty wymiany walut odchodzą do lamusa. Wypierane przez kantory internetowe mogą niebawem trwale zniknąć z rynku.

PieniądzeKantory online w Polsce uruchomiono po raz pierwszy w 2010r. Od tej pory cały czas zyskują na popularności. Już dziś szacuje się, że zarobiły przeszło miliard zł. Właściciele internetowych punktów wymiany walut cieszą się z wysokich obrotów i rosnącego zainteresowania ze strony klientów.

Według analityków internetowe kantory wygrywają z tymi tradycyjnymi przede wszystkim ceną. Koszty prowadzenia projektów online jest znacznie mniejszy od płacenia za czynsz i dodatkowych pracowników. Są także dostępne przez całą dobę, a wymiana pieniędzy odbywa się równie szybko. Nie wszyscy jednak decydują się na podobnego typu usługi, ponieważ nie ufają internetowemu systemowi oraz brak zewnętrznego nadzoru nad kolejnymi kantorami online.

Rosnąca popularność młodych kantorów internetowych nakreśla tętno rozwoju rynku finansowego. Po podobne rozwiązania sięgają już zachodnie banki, które umożliwiają klientom po zalogowaniu się do panelu błyskawiczny transfer gotówki do nowej waluty. Chociaż zazwyczaj nie gwarantują równie atrakcyjnych kursów to są zazwyczaj bezpieczniejsze niż zewnętrzne rozwiązania, ponieważ nawet w dobie kryzysu uchodzą za instytucje zaufania publicznego.

fot. epSos.de

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Polecane publikacje:

Kategoria: FeaturedWaluty

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (2)

Pozostaw odpowiedź | Trackback URL

  1. robek pisze:

    powstaja te nowe kantory w sieci jak grzyby po deszczu, cieżko sie połapać, info dla poszukujacych – znalałem fajne forum: http://forum.e-kantory.pl tam jest troche ciekawych wiadomości i opinii

  2. Roberto pisze:

    Ja tam nie wierzę, że tradycyjne kantory „odejdą do lamusa”, jeszcze wiele lat minie zanim ludzie przyzwyczają sie do internetowych, a i tak mimo wszystko wiele osób będzie wymieniać w stacjonarnych. Ja akurat wymieniam w kantorze fritz exchange i jestem zadowolonym użytkownikiem, ale widzę po znajomych że nie wszyscy chętnie wymieniają online

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.