Jak odzyskać zwrot podatku z Holandii?

W czasach, kiedy liczy się każda zaoszczędzona złotówka, należy poznać pewne sposoby pozyskania nowych zarobków, które pomogą powiększyć nasz budżet. Z uwagi na to, iż wiele rodaków pracowało przez ostatnie lata za granicami kraju, warto poznać przepisy, które wyciągają do nich rękę.

flaga Holandii

I tak, przykład Holandii pokazuje, iż takim sposobem może być zwrot podatku. Jednak nie każda osoba będzie mogła się o niego ubiegać. Należy bowiem spełnić kilka ważnych zasad, które pozwolą na ubieganie się o zwrot. Pierwszym ważnym punktem jest praca przez okres pięciu lat na legalnych zasadach. W związku z tym trzeba mieć wszelkie niezbędne dokumenty potwierdzające nasze miejsce pracy oraz wysokość zarobków przez cały okres pięciu lat.

Następnie, nie obejdzie się od dokumentów, które ukazują odprowadzanie podatków od naszych zarobków do urzędu skarbowego Holandii. Tak więc spełniając takie wymogi, można z całą pewnością starać się o zwrot podatku z zagranicy. Jednak istnieje jeszcze jedna ważna kwestia, która może przyspieszyć tą procedurę. Należy wysłać swoje dokumenty przed marcem, co pozwoli na rozpatrzenie naszej sprawy w pierwszej kolejności, a co za tym idzie, otrzymanie pieniędzy nawet jeszcze w tym samym roku. Jeśli będziemy zwlekać i przekroczymy ten termin, możemy otrzymać zwrot podatku z Holandii nawet po trzech latach.

Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, może skorzystać w pomocy specjalnie do tego stworzonych firm, które najczęściej reklamują się w Internecie. Pomagają one uporać się z całą dokumentacją i problemami, które mogą pojawić się na naszej drodze. Z ich pomocą, można liczyć nawet na cały zwrot z tego okresu. Stąd w niektórych przypadkach może okazać się to całkiem dużą sumą pieniędzy. Nie należy także obawiać się pracodawcy, bowiem to nie on musi je wypłacić ale państwo holenderskie.

fot. flickr.com | aut. hirnrinde

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
Jak odzyskać zwrot podatku z Holandii?, 5.0 out of 5 based on 3 ratings

Polecane publikacje:

  • Brak powiązanych tematycznie publikacji

Kategoria: Porady finansowe

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź




Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.