Jak inwestować w fundusze inwestycyjne?

Fundusz inwestycyjny to obecnie jeden z najlepszych sposobów pomnażania pieniędzy. Wiele osób odstrasza od tego rodzaju inwestycji związane z nią ryzyko. Oczywiście jest to metoda mniej stabilna i bezpieczna niż lokaty bankowe, ale może przynieść inwestorom bardzo wysoki zyski.

Na czym to polega?

Oszczędzanie pieniędzyFundusz inwestycyjny polega na wspólnym lokowaniu pieniędzy w dokładnie określone aktywa (akcje, obligacje, bony skarbowe). Na rynku działa obecnie kilkaset tysięcy funduszy inwestycyjnych różnego typu (otwarte, zamknięte, mieszane). Zwykle im większe zyski możemy osiągnąć dzięki danemu funduszowi, tym większe niesie za sobą ryzyko.

Najwięcej zarobimy inwestując w fundusze akcyjne, nie jest to jednak najbezpieczniejsza metoda inwestowania kapitału. Trzeba jednak pamiętać, że nawet wybór funduszu pasywnego nie daje gwarancji, że nie stracimy na inwestycji.

Kto za tym stoi?

Funduszem inwestycyjnym zarządza i reprezentuje go przed osobami trzecimi towarzystwo funduszy inwestycyjnych. Oznaczenia tego mogą używać tylko te firmy, które działają na podstawie ustawy o funduszach inwestycyjnych. Status ten może otrzymać spółka akcyjna z siedzibą w Polsce po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

Do obowiązków towarzystwa należy reprezentowanie funduszy, obsługa uczestników (zazwyczaj za pośrednictwem agenta transferowego), obsługa księgowa funduszy, organizacja i nadzór nad działami marketingu i dystrybucji).

Przykładem firmy o takim oznaczeniu jest ING Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Towarzystwo posiada wieloletnie doświadczenie (działa od 1997 roku) i ponad 200 tysięcy obsługiwanych klientów. Obecnie oferuje 35 funduszy inwestycyjnych i stale poszerza swoją ofertę. Zespół zarządzający towarzystwa wspierany jest przez grupę analityków, którzy stale monitorują i analizują akcje spółek i instrumentów dłużnych.

Więcej informacji o funduszach oferowanych przez towarzystwo znajdziemy na stronie Ingtfi.pl.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Jak inwestować w fundusze inwestycyjne?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Polecane publikacje:

Kategoria: Porady finansowe

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.