Gdzie szukać i jak znaleźć najlepszy kredyt?

Prawo udzielania kredytów mają jedynie instytucje podlegające regulacjom wynikającym z prawa bankowego – pod tę definicję wpisują się jedynie banki. Zgodnie z powyższym, jakiekolwiek firmy finansowe świadczące usługi pożyczania pieniędzy nie mogą w obrębie prowadzonej działalności posługiwać się pojęciem kredytu.

kredyty Polaków

Dobry kredyt: który bank będzie najlepszy?

Jeżeli wiemy już, że pojęcie kredytu odnosi się do banków, warto zadać sobie pytanie, jak rozpoznać najbardziej atrakcyjnego kredytodawcę. Aby móc to zrobić, zachodzi potrzeba doprecyzowania swoich. W zależności od celu, na jaki mają zostać przeznaczone pożyczone pieniądze, najczęściej mamy do czynienia z:

  • kredytami hipotecznymi, mieszkaniowymi,
  • kredytami gotówkowymi,
  • kredytami samochodowymi,
  • pożyczkami hipotecznymi,
  • kartami kredytowymi,
  • kredytami refinansowanymi,
  • kredytami konsolidacyjnymi.

Dla każdego z wymienionych wyżej produktów banki ustalają odrębne warunki ich przyznawania. Dla konsumenta najbardziej istotny jest niski koszt kredytu, mający swoje odbicie w proponowanym oprocentowaniu oraz możliwych do wystąpienia opłatach dodatkowych, takich jak np. koszt uruchomienia (prowizja, opłata za rozpatrzenie wniosku, itp.) czy wymagane dodatkowe ubezpieczenia. Bank, który oferuje kredyt z najniższą końcową ratą, śmiało może być postrzegany jako ten najbardziej atrakcyjny. Nie ma większego sensu, aby porównywać banki pod względem całości oferty; żeby sprawnie wyłuskać najbardziej atrakcyjny kredyt należy przeanalizować konkretny produkt.

Jak porównywać kredyty bankowe?

Podstawowym kryterium porównawczym w pierwszej kolejności powinno być oprocentowanie, mające główny wpływ na wysokość całkowitego kosztu kredytu. Zestawienie raty z wysokością prowizji oraz opłatami obowiązkowymi powinno dać pełen obraz co do wartości danej oferty.

Warto zauważyć, że parametry szukanego kredytu mogą być ruchome, jak np. w przypadku kredytów samochodowych. Banki w zamian za wykupienie dobrowolnego ubezpieczenia, są w stanie obniżyć prowizję startową nawet o kilka procent – warto przy okazji poszukiwań dowolnego kredytu wziąć tego typu możliwości pod uwagę. Dobrym sposobem na szybkie porównanie warunków udzielania różnych form wsparcia finansowego są internetowe kalkulatory. Porównanie kredytów na finanse.rankomat.pl daje możliwość sprawdzenia parametrów ofert z poziomu wyszukiwarki, bez konieczności odwoływania się do pełnej treści umowy, dzięki czemu proces wyboru odpowiednio dopasowanego kredytu staje się właściwie maksymalnie uproszczony.

fotografia w materiale: web-kredyt.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Gdzie szukać i jak znaleźć najlepszy kredyt?, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Polecane publikacje:

Kategoria: Finanse osobiste

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.