Facebook wspiera europejską gospodarkę

Zuckerberg stworzył serwis społecznościowy, dzięki któremu światowe gospodarki mogą rozwijać się dynamiczniej niż dotychczas.  Facebook to projekt, który pozwolił na stworzenie przeszło 200 tys. miejsc pracy tylko w Europie.

Facebook - pieniądze

Szacuje się, że wartość wpływu pieniężnego Facebooka na naszym kontynencie sięga już ok. 15 mld euro. W ubiegłym roku PKB Włochów, Niemców i Francuzów powiększyło się o średnio o 2,6 – 2,5 mld unijnej waluty. Oni są także liderami na rynku i mogą pochwalić się razem ok. 100 tys. dodatkowych miejsc pracy, co jest efektem godnym pozazdroszczenia. Chociaż raport „Measuring Facebook’s Economic impact in Europe” nie podaje informacji na temat wartości polskiego PKB wytworzonego przez Facebooka, to analitycy szacują, że nasz rynek powiększył się o jakieś 0,2 mld zł.

Serwis społecznościowy Zuckerberga silnie wpływa na europejskie gospodarki nie tylko bezpośrednio, czyli w wyniku aktywności samego projekt, ale także szerzej, dzięki firmom i przedsiębiorstwom, które specjalizują się w wykorzystywaniu tego źródła informacji m.in. do celów marketingowych. Facebook to także motor napędowy IT, którego tor i tempo rozwoju narzucają cały czas użytkownicy. Samo tworzenie, wdrażanie i wykorzystywanie aplikacji dla platformy Zuckerberga przyniosło Europie 2 mld euro dochodów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Polecane publikacje:

Kategoria: FeaturedGospodarka

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.