Europa przesiada się na rowery. Nie tylko Polacy nie radzą sobie z cenami paliw

Rosnące w liniowym tempie ceny paliw zmuszają europejczyków do rezygnowania z prowadzenia samochodu. Coraz więcej osób decyduje się na alternatywne środki lokomocji, w tym m.in. komunikację miejską, ale z badań wynika, że rosnące koszta utrzymania auta zmuszają do przesiadki nawet naszych zachodnich sąsiadów.


Badania FORSA wskazują, że już co trzeci europejski kierowca stara się częściej ściągać nogę z pedału i rozważa w ciągu najbliższych kilku miesięcy zmienić auto na bardziej ekonomiczne. Jedna czwarta badanych wskazuje, że w ciągu ostatniego roku coraz częściej zostawia samochód w garażu, a ok. 20 % zamienia go trwale na rower.

Przeszło 70 % ankietowanych jest zdania, że przyczyną tak gwałtownych zmian są przede wszystkim wysokie ceny koncernów paliwowych, a co piąty  wskazuje na ogólną, słabą sytuację gospodarczą w Europie i na świecie. Tylko nieliczni winią właścicieli stacji benzynowych. Niemiecka Super E5 kosztuje dziś już ok. 1,7 €, ale da się zauważyć jej charakterystyczne podwyżki  i obniżki w ciągu dnia. Kraje związkowe apelują do rządu, aby ten ustawowo zahamował gwałtowny wzrost cen paliw.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Polecane publikacje:

Kategoria: FeaturedGospodarka

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.