Rośnie zatrudnienie w e-commerce

Branża e-commerce rozwija się w liniowym tempie. Ubiegły rok udowodnił, że wartość usług oraz towarów, które przypadają na jedną osobę, dokonującą zakupów w sieci sięgnęła blisko 1300zł. Cały rynek wart jest dziś już 11 mld złotych i rośnie.

Rynek pracy e-commerce

Badania potwierdzają, że Polacy coraz chętniej korzystają z usług internetowych. Zdaniem ankietowanych to co urzeka ich w e-commerce to przede wszystkim możliwość zaoszczędzenia czasu, wygoda oraz nierzadko niższe ceny za oferowane przez sprzedawców produkty. Badani wskazują także na możliwość porównywania ofert przed podjęciem ostatecznej decyzji.

W kraju działa dziś ok. 11 tys. sklepów online i chociaż większość z nich to nadal względnie niewielkie podmioty, bo zatrudniające nie więcej niż 5 osób, to ofert pracy na tym rynku systematycznie przybywa. Przedsiębiorcy poszukują przede wszystkim specjalistów do spraw sprzedaży oraz handlowców, programistów, a także specjalistów od reklamy, marketingu internetowego i coraz częściej także mediów społecznościowych. Nową pracę odnajdują także pozycjonerzy, chociaż nadal większość z nich współpracuje w oddzielnych gospodarczo komórkach.

Wiele firm szuka także pracowników z sektora telekomunikacyjnego oraz specjalistycznych technologii. Rynek udowadnia, że najszybciej rozwijają się jednak firmy zajmujące się wytwarzaniem oprogramowania oraz te świadczące szeroko rozumiane usługi informatyczne.

Zdaniem analityków prognozy analityków są zaskakujące. Gospodarka internetowa będzie rozwijała się w tempie nawet do 14 % rocznie, tj. 3 razy szybciej niż PKB.

fot. flickr.com | aut. Fosforix

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Polecane publikacje:

Kategoria: FeaturedPraca

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.