Dlaczego warto korzystać z karty kredytowej?

Karta kredytowa – niewielkich rozmiarów plastikowa karta – staje się coraz częstszą formą regulowania płatności. Jakie dokładnie zalety płyną z jej posiadania i regulowania nią transakcji?

System bankowy na świecie

Przede wszystkim w awaryjnej, podbramkowej sytuacji mamy dostęp do gotówki. Nie wiemy bowiem kiedy przyjdzie taka chwila, gdy przykładowo będziemy zmuszeni do wykupienia za własne pieniądze miejsca w samolocie na lot powrotny, gdy w samym środku naszych wakacji upadnie kolejne biuro podróży.

Ważne jednak, żeby pieniądze na karcie traktować tylko jako awaryjną sytuację, nie robiąc za nie zakupów na znanym portalu aukcyjnym, czy to płacąc za zakupy spożywcze w markecie. Następnym plusem posiadania plastikowej karty jest brak przymusu noszenia sporej ilości gotówki w portfelu. Wystarczy przeważnie, jeżeli będziemy mieć przy sobie około dwustu złotych i kartę kredytową (tak na wszelki wypadek).

W ramach korzystania z karty kredytowej przysługuje czasem możliwość skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia. No i jeszcze jedna zaleta – za wydane za pomocą karty kredytowej pieniądze dostaniemy punkty w ramach programu lojalnościowego. Punkty te po pewnym czasie będziemy mogli wymienić na wybrane artykuły. Karta kredytowa wydaje się najprostszym, a często jedynym możliwym sposobem robienia zakupów.

Od wydanych w ten sposób pieniędzy przeważnie nie nalicza się odsetek aż do 56 dni od daty zakupów. Gdy jednak popadniemy w tarapaty finansowe i nie będziemy w stanie zapłacić wymaganej raty, bank może wypowiedzieć umowę o kartę kredytową. Efekt to konieczność niezwłocznego zwrotu całości pożyczonej kwoty. W przeciwnym wypadku grozi nam oddanie sprawy do sądu i komornicza egzekucja całego długu. W takiej sytuacji jedynym wyjściem może być skorzystanie z profesjonalnej pomocy, jakim są porady prawne online. Znajdziemy tam nie tylko wskazówki w zakresie egzekucji należności, ale również inne, obejmujące prawo autorskie, prawo spadkowe (zachowek).

fot. web-kredyt.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Dlaczego warto korzystać z karty kredytowej?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Polecane publikacje:

Kategoria: Finanse osobiste

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.