Co powinien uwzględniać projekt garażu?

Do budowy garażu, tak jak do wszystkiego w życiu, warto podejść z głową, czyli z planem. By zaś mógł powstać dobry plan, powinniśmy dobrze zdefiniować swoje potrzeby i jasno określić to, do czego dążymy, bo nie ma nic gorszego na świecie niż wykonana praca, która okazuje się być nieprzydatna do niczego, szczególnie gdy rzecz dotyczy Naszego ukochanego samochodu.

garażCo zatem uwzględnić przy planowaniu budowy garażu? Po pierwsze, ile samochodów będzie się w nim mieścić. Warto tą sprawę gruntownie przemyśleć, bo jeśli nawet na tą chwilę Wasza rodzina dysponuje tylko jednym pojazdem, to wcale nie oznacza to, iż tak będzie zawsze. Dlatego zawsze dobrze jest postawić nieco większy garaż, w którym zmieści się nasze Audi A4 oraz Toyota Yaris małżonki, a jeśli okaże się, że żona jednak nie potrzebuje auta, to zawsze będzie można w jakiś sensowny sposób spożytkować dodatkową przestrzeń..

Druga rzecz, to usytuowanie. Dobre projekty garaży zawsze uwzględniają ich położenie względem innych budynków. To istotne, gdyż lokalizacja w przypadkowym miejscu, może nam mocno zdezorganizować przestrzeń około domową i w ten sposób utrudnić jej sensowne zagospodarowanie.

Poza tym jeśli nasz dom stoi przy ulicy, na której panuje duży ruch, warto usytuować go na tyle daleko od niej, ażebyśmy mogli wszystkie niezbędne manewry mogli wykonać na własnym podwórku, a nie na niej cały czas się niepokojąc, czy zdążymy przed nadjeżdżającym z naprzeciwka tirem.

Nie należy także zapominać o funkcjonalności garażu. Powinien być on na tyle duży, abyśmy mogli swobodnie przejść pomiędzy samochodem a jego ścianami. Poza tym na projekt powinien również uwzględnić miejsce na środki czystości oraz narzędzia. Nie wolno także zapomnieć o jego odpowiedniej wentylacji, zwłaszcza jeśli mamy zamiar majsterkować przy swoim wozie, zatrucie spalinami nie należy bowiem do najprzyjemniejszych.

fot. www.sxc.hu

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Co powinien uwzględniać projekt garażu?, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Polecane publikacje:

Kategoria: Technologie

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.