Ceny paliw w Niemczech będą kontrolowane przez państwo

Niemiecki rząd wesprze swoich kierowców w walce z kolejnymi podwyżkami cen paliw na stacjach benzynowych. Nowego zadania podejmie się specjalnie powołany do tego urząd i jego zadaniem będzie przede wszystkim monitoring prowadzenia polityki największych koncernów paliwowych.

Ceny paliw w Niemczech

Nowe prawo dosięgnie blisko 15 tys. stacji w całym kraju i wszystkie będą zobowiązane do szczegółowego informowania nowej komórki państwowej o każdej zmianie cen. Rząd Angeli Merkel ma w ten sposób walczyć z nadużyciami  jakie zdaniem analityków były widoczne w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni. Narzekają głównie koncerny paliwowe, które sprzeciwiają się tak głębokiej inwigilacji i zarzucają władzy o szerzenie biurokracji. Szef resortu niemieckiej gospodarki odrzucił jednak te zarzuty; według niego nowy urząd pozwoli na rozwinięcie się konkurencji i pozwoli na ujawnienie potencjalnych nieprawidłowości.

Philipp Roesler podkreśla także, że w ten sposób nieczęsto będzie dochodziło do działań monopolizujących rynek, a to krok w stronę mniejszych przedsiębiorców. Niemcy zapowiadają już dziś kontrolę cen gazu oraz energii elektrycznej.

fot. flicmr.com | aut. orangejon

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Polecane publikacje:

Kategoria: FeaturedGospodarka

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.