Blog: Kredyt standardowy na samochód. Gdzie najlepiej?

Przed każdym kto planuje zakup samochodu, a przede wszystkim przed tymi, którzy marzą o nowym aucie stoi dylemat – jak najlepiej go sfinansować. Oczywiście mówimy tu o tych, dla których zakup nowego auta jest prawdziwym przedsięwzięciem, wydarzeniem do którego nie tylko trzeba się przygotować merytorycznie, ale także finansowo.

Skoda Fabia

Oferta na rynku, jak wiadomo jest ogromna, więc czas przeznaczony wyłącznie na wybór odpowiedniej marki i porównywanie wad i zalet każdego modelu może przeciągąć się miesiącami, zwykle do chwili, w której nasz stary model nie nadaje się już do niczego innego poza wymianą na nowy. Przeznaczając te parę miesięcy na decyzje, osobiście wróciłem do punktu wyjścia i jak wielu innych kierowców pozostałem wierny marce którą znam od lat. Jest to pewnie oznaka przezorności i strachu przed nowym bardziej niż szczera ufność, że dzisiejszy rynek motoryzacyjny ma mi coś lepszego do zaoferowania.

Gdzieś głęboko tkwi we mnie jednak wiara, że warto inwestować w to co już znamy i w to co się sprawdziło, do rzeczy można przecież wypracować sobie stosunek emocjonalny, szczególnie do samochodów. To z nimi przeżywamy przygody i budujemy sentymenty. Więc, przyznałem szczerze przed sobą, że kochałem dotychczas swoje Renault, więc postanowiłem kupić kolejne. Nie miałem wątpliwości jaki model, nie wiedziałem jednak jak go sfinansuje. Przyjrzałem się ofercie Renault Finansowanie, czyli autorskiej ofercie usług finansowych salonu poszerzonej o pakiety ubezpieczeń. Instytucją finansową, która jest partnerem koncernu Renault i oferuje wspomniane wyżej usługi finansowe jest RCI leasing polska sp. z o.o..

Nie znałem tej instytucji, ale przeczytałem, że po standardowy kredyt na samochód nie trzeba się udawać do banku, a wystarczy spacer do najbliższego autoryzowanego salonu Renault. Kredyt standardowy oferowany przez RCI leasing polska sp. z o.o. został mi przedstawiony w salonie jako bardzo elastyczny, szczególnie w kwestii wysokości raty spłat. To była pierwsza dobra wiadomość. Oferta kredytowa kierowana jest nie tylko do klientów indywidualnych ale także do przedsiębiorców. Zdecydowałem się na kredyt na najdłuższy okres, bo aż 96 miesięcy. Najlepszym jednak aspektem całej umowy kredytowej i jednocześnie powodem dla którego do dziś nie żałuje, że nie szukałem dalej, jest zerowy wkład własny. Nie ukrywam, że była to w mojej sytuacji finansowej wymarzona wręcz opcja. Na dzień dzisiejszy, po spłacie 5 rat, nie dopatrzyłem się żadnych wad tej umowy kredytowej. Raty ustawiłem niskie więc nie są ogromnym obciążeniem dla mojego portfela, a z salonu nowym samochodem wyjeżdżałem czując troszkę jakbym go wygrał lub dostał za darmo. Istnieje głęboko zakorzeniona w polskiej mentalności obawa przed zaciąganiem kredytów, ale mimo że jest to pierwszy kredyt jaki w życiu wziąłem – dziś już tej obawy nie rozumiem.

Mogę z czystym sumieniem polecić wam usługi Renault Finansowanie. Pamiętajcie jednak, że do zawarcie umowy o kredyt standardowy w RCI Banque niezbędne jest równoczesne zawarcie umowy ubezpieczenia auto casco kredytowanego pojazdu. Poza tym wystarczy jedynie dowód osobisty i zwykła zdolność kredytowa czyli status pracownika na umowę o pracę, renta, emerytura lub działalność gospodarcza. Podsumowując, dla wszystkich szukających dobrego i pewnego kredytu na nowy model Renault – nie musicie szukać dalej.

Fotografia w publikacji zgodnie z licencją flickr.com | Fox Wu

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
Blog: Kredyt standardowy na samochód. Gdzie najlepiej?, 5.0 out of 5 based on 3 ratings

Polecane publikacje:

Kategoria: Finanse osobiste

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.