Bezrobocie w górę. W styczniu osiągnęło 13,3%

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej podaje, że bezrobocie wzrosło o 0,2% w stosunku do grudnia ubiegłego roku i wynosi dzisiaj 13,3%. Kryzys gospodarczy i problemy polskich przedsiębiorców przyczyniają się do masowych zwolnień, a o dobrze płatne stanowiska coraz trudniej.

fot. flickr.com | aut. Dr. XTC

Raport oparł się jednak na odniesieniu do stycznia 2010r. oraz wstępnych spekulacji osób pracujących w grudniu 2011r. W ubiegłym miesiącu pracę straciło około 138 tys. osób, co łącznie daje ponad 2 120 tys. jednostek, które nie mogą znaleźć zatrudnienia na rynku. Analitycy zapowiadają gorsze czasy, na które Polacy powinni przygotować swoje oszczędności.

Polacy bez prac sezonowych

Według Ministerstwa problem wynika także z samego kalendarza. Miesiące zimowe są najtrudniejsze, ponieważ giną prace sezonowe, spada częściowo także zapotrzebowanie na pracowników fizycznych, czego najlepszym przykładem wydaje się budownictwo. Według ekonomistów problem bezrobocia może się dalej pogłębiać i w lutym sięgnąć już 13,5%.

Szacuje się, że fala kolejnych zwolnień powinna skończyć się z początkiem kwietnia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Polecane publikacje:

Kategoria: FeaturedGospodarka

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (1)

Pozostaw odpowiedź | Trackback URL

  1. Q-man pisze:

    Bezrobocie będzie i to coraz wyższe. Państwo nie dokłada grosza do tego, żeby było w Polsce nieco lepiej. Kolejne podwyżki dla przedsiębiorców nie przyniosą zamierzanego efektu. Firmy zaczną zwalniać ludzi, a nowi, którzy myśleli o jej założeniu będą musieli uciekać w szarą strefę. Zawsze zachęcałem ludzi do założenia własnej działalności, ale zdaje się, że rząd na ten temat ma inne zdanie.

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.