Bankructwa polskich firm za długi kontrahentów

Przeszło 20% przedsiębiorców w Polsce nie widzi problemu w zaleganiu z płatnościami swoim współpracownikom. Dzięki poślizgom w regulacji zobowiązań finansują bieżące koszty działalności, ale tracą na tym słabsi.

Małe i średniej wielkości przedsiębiorstwa podkreślają, że najpoważniejszymi problemami w początkowym stadium ich rozwoju był brak wiedzy na temat prawa i kwestii podatkowych oraz niewystarczająca wiedza teoretyczna na temat prowadzenia samej firmy. Niestety na rynku przybywa coraz więcej młodych osób, które nie biorą pod uwagę zabezpieczenia się przed trudniejszymi okresami w historii działalności. W rezultacie wielu z nich rozwiązuje umowę z państwem już w pierwszym roku, ponieważ nie miała na swoim koncie żadnych oszczędności.

Na pomoc początkującym wychodzi państwo. Krajowy Rejestr Długów uruchamia akcję „Bezpieczny Debiut”, która ma pomóc małym firmom w sytuacjach niedostarczania im swoich zobowiązań przez nieuczciwych kontrahentów, tym samym zapewniając im bezpieczeństwo i równe szanse na rynku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Bankructwa polskich firm za długi kontrahentów, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Polecane publikacje:

Kategoria: Zadłużenie

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.