Bankowość 2.0 nadal raczkuje. Nie wszyscy nadążają za zmianami

Polacy przywykli już do internetowych systemów transakcyjnych. Bankowość online jest coraz popularniejsza, chociaż dostęp do rozbudowanych narzędzi przez smartfony, tablety i komórki nadal nie jest dość wyraźnie ograniczony.


Banki wkraczają co prawda w nową erę i proponują coraz więcej aplikacji integrujących m.in. ich działalność w mediach społecznościowych, to większość aplikacji przez nie oferowanych pozwala co najwyżej na wysłanie przelewu, chociaż nawet tak z pozoru prosta czynność nie jest regułą.

Stron internetowych, które dostosowują się do potrzeb niewielkich urządzeń mobilnych stale przybywa. Rynek wciąż bardzo szybko się rozwija i tylko w ubiegłym roku sprzedano w Polsce przeszło 3 mln smartfonów, a już dziś aktywnych w sieci jest ich dwa razy więcej. Badania wskazują, że chociaż nowoczesnych urządzeń jest coraz więcej, to nie wszyscy wykorzystują ich wszystkie możliwości, co wynika z badań Homo Homini. 54 % ankietowanych Polaków w ogóle nie słyszało o bankowości mobilnej, a co piąty z nas nie wie czym tak naprawdę ona jest. Zdaniem specjalistów z bankowości mobilnej korzysta zaledwie ok. 3 lub 4 % klientów banków, co nie jest optymistycznym wynikiem.

Analitycy podkreślają, że na zmiany trzeba będzie jeszcze długo poczekać. Banki chociaż wprowadzają dość nowatorskie rozwiązania to nie wszyscy są w stanie za nimi nadarzyć. Polakom nadal sporo problemów sprawiają tradycyjne płatności paypass lub paywave i chociaż rewolucja bankowości nowej generacji jest tuż przed nami, to wszystkie możliwości samych systemów internetowych nie zostały jeszcze wyczerpane.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Polecane publikacje:

Kategoria: FeaturedFinanse osobiste

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.