2012r. przełomem na rynku telepracy


Już blisko 10% wszystkich polskich pracodawców zleca pracę swoim pracownikom zdalnie. 2012r. może okazać się przełomem w dziedzinie telepracy.

Forma zatrudnienia nowych specjalistów przez Internet rośnie z każdym rokiem. Według badań przeprowadzonych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości wynika, że ten trend będzie się utrzymywał i w 2012r. może okazać się przełomowy dla krajowej gospodarki. Średnie i małe firmy korzystają z takich przywilejów już od mniej więcej 5 lat, chociaż w 2007r. korzystało z nich tylko ok. 2% przedsiębiorców. Dziś nawet 4-5 razy więcej.

Nagły wzrost zapotrzebowania na pracę zdalną w Polsce

Analitycy przewidują, że do końca roku próg osiągnie nawet 11-12%, ponieważ coraz więcej właścicieli działalności gospodarczych zauważa płynące z telepracy korzyści. Nowy nabór pracowników zdalnych szykuje m.in. jedno z największych wydawnictw publikacji prawniczych i biznesowych w Polsce – Wolters Kluwer. W 2010r. spółka zdecydowała się przenieść kilku pracowników z pracą do domu, dzięki czemu ich efektowność działania zwiększyła się średnio o 50%. W tym roku tak pracować ma blisko 300 specjalistów.

Schemat pracy zdalnej doceniają także: Beta, 4Profit-T oraz Crosswords Faktory i wiele innych. Stałe zapotrzebowanie na telepracowników występuje głównie w branży teleinformatycznej, finansowej, wydawniczej oraz ubezpieczeniowej i doradczej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Polecane publikacje:

Kategoria: FeaturedPraca

Chmurka tagów:

RSSKomentarze (0)

Trackback URL

Pozostaw odpowiedź
Jeśli chcesz aby wyświetlić avatar przy twoim komentarzu, zajrzyj na Gravatar.